Okna DREWNIANE

Okna drewniane to zdecydowanie rozwiązanie dla klientów ceniących sobie naturalność, trwałość i nienaganną estetykę. Drewno dzięki swojej elastyczności i łatwości w obróbce to jedyny materiał, który od wieków stosuje się do produkcji stolarki okiennej i drzwiowej. 
Jest to naturalny i odnawialny surowiec, bezpieczny dla środowiska. Dlatego też w wielu Państwach posiada miano materiału szlachetnego.

Obecne technologie i wyspecjalizowane parki maszynowe pozwalają na produkcję standardowej stolarki drewnianej jak również w specjalnych kształtach wykonanych według szablonów. Głównymi materiałami do produkcji są wyselekcjonowane i wysokogatunkowe profile z sosny, dębu, modrzewia oraz egzotycznego meranti. Tak jak w przypadku stolarki PCV czy aluminium również w drewnie klient ma szeroką gamę wyboru wśród profili. W zależności od potrzeb i funkcjonalności budynku do wyboru są 3 rodzaje grubości ram 68, 78 i 92 mm. Dodatkowe zastosowanie termoizolacyjnych pakietów szybowych pozwala uzyskać stolarkę o najwyższych parametrach termicznych i dźwiękoszczelnych. Stabilne ramy z klejonego warstwowo drewna pozwalają na konstrukcję dużych przeszkleń, które z powodzeniem wpisują się w najnowsze trendy architektoniczne. Z kolei naklejane szprosy, panele i listwy ozdobne nadadzą stolarce rustykalnego wyglądu i idealnie wkomponują się elewację zabytkowych budynków i kamienic.   

Piękno materiału z widocznymi słojami i naturalny wygląd nadają ekologiczne lakiery wodne, które pozwalają na barwienie drewna w wielu odcieniach transparentnych oraz kryjących. Kilku warstwowa technologia lakierowania zapobiega przebarwieniom oraz zapewnia wysoką odporność mechaniczną i chemiczną co przyczynia się do dużo łatwiejszej konserwacji stolarki podczas jej użytkowania.
Dzięki wszystkim swoim zaletom stolarka drewniana zdobyła zaufanie klientów na całym świecie. Cechuje ją przede wszystkim nieprzemijająca estetyka i wyjątkowe wzornictwo.