Okna ALUMINIOWE

Okna Aluminiowe to produkt cieszący się coraz większym zainteresowaniem. Trwałość, stabilność, wysoka wytrzymałość mechaniczna na warunki zewnętrzne, a zarazem lekkość materiału jakim jest aluminium umożliwia konstruowanie zarówno standardowych okien i drzwi jak również wielkogabarytowych konstrukcji, a nawet całych fasad budynków.

Szeroka oferta profili dostępnych na rynku pozwala na aranżację zewnętrznej części naszej inwestycji oraz doskonale komponuje się z nowymi trendami wyposażenia wnętrz.   

Profile bez przegrody termicznej przeznaczone są do produkcji drzwi i ścianek wewnętrznych, które nadadzą naszym pomieszczeniom nieszablonowego i nadzwyczajnego wyglądu. Z kolei profile z przegrodą termiczną czyli tak zwane aluminium ciepłe to profile przeznaczone do produkcji stolarki zewnętrznej. Oprócz klasycznych rozwiązań nowe technologie pozwalają tworzyć okna spełniające najbardziej rygorystyczne normy dotyczące izolacji termicznej i akustycznej, dzięki czemu doskonale nadają się do domów energooszczędnych i pasywnych.
Swoje zastosowanie posiada również stolarka przeciw pożarowa, która tworzona jest w oparciu o specjalne systemy z przegrodami przeciwpożarowymi i dymoszczelnymi. Ze względów bezpieczeństwa coraz częściej tego typu rozwiązania montowane są w budynkach użyteczności publicznej oraz w domach u indywidualnych klientów.   

Główne zalety stolarki aluminiowej:

  • stabilność i trwałość materiału zapewniające długoletnie użytkowanie stolarki przy minimalnej konserwacji,
  • szeroka gama zastosowań jako: drzwi i ścianki wewnętrzne, okna i drzwi zewnętrzne, drzwi przesuwne, drzwi harmonijkowe, stolarka przeciwpożarowa, klapy oddymiające, ogrody zimowe i fasady budynków, 
  • długowieczność i brak odbarwiania się profili dzięki malowaniu proszkowemu na ponad 200 kolorów z palety RAL oraz w odcieniach drewnopodobnych,
  • możliwość zastosowania wszelkiego rodzaju szkleń: antywłamaniowych, bezpiecznych, hartowanych, dźwiękochłonnych, energooszczędnych, barwionych, a także paneli nieprzeziernych i ozdobnych,
  • dodatkowe wyposażenie okuć między innymi w: ukryte zawiasy, okucia antywłamaniowe, a w przypadku drzwi: zamek listwowy, pochwyt, samozamykacz. 

Podsumowując można śmiało powiedzieć, iż stolarka aluminiowa to zdecydowanie propozycja dla klientów, którzy nie uznają kompromisów, a funkcjonalność, estetyka i trwałość ma dla nich ogromne znaczenie.